X
 30.05.2018 Здравје

Миленикот на Гинекологија ќе си оди дома. Бебето родено во петти месец веќе самостојно дише

Бебе родено со само 700 грама во средината на петтиот месец од бременоста на мајката на Клиниката за гинекологија, повеќе не е во инкубатор. Ова бебе сега има два килограма.

Прочитајте повеќе на Деца.мк

Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Здравје