X
 02.04.2017 Забава

Омилената фраза на Чендлер Бинг од „Friends“

Постојат многу големи дилеми во животот, како онаа која е најдобрата шега и фраза на Чендлер Бинг од „Friends“. Сигурно е една од овие.


Фото: YouTube

Актерот Метју Пери, кој го глумеше Чендлер во оваа мегапопуларна серија во една утринска програма изјавил дека е тешка задача да се издвои една фраза. Но сепак, се определил за една сцена со Џои.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава