X
 03.09.2018 Образование

Искуства од родители: Како поаѓањето во градинка и во школо да не стане траума?

Поаѓањето на училиште или во градинка може да помине лесно ко низ вода, но знае да е стресно и за родителите и за децата. За тоа како лесно се приспособиле децата, собравме искуства од нашите сограѓани.

Деца.мк ви пренесува неколку искуства од родители, прочитајте ги на ОВОЈ ЛИНК

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование