X
 05.09.2020 Култура

Ѕирнете во замок стар 500 години со помош на дрон

Ѕирнете во познатиот замок од 16 век на францускиот остров Мон Сен Мишел со помош на „Гопро ХЕРО8“ и дрон. Двеминутното видео ви нуди прекрасна тура низ замокот што изгледа како компјутерски генерирана сцена.Извор: Мymodernmet.com
Фото: Screenshot/YouTube
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура