X
 06.11.2019 Култура

Како се менувала Европа низ времето?

Дали некогаш сте се запрашале како изгледала Европа пред или за време на Втората светска војна? Погледнете ги фотографиите што покажуваат што им прави војната на луѓето, спомениците и на околината.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура