X
 10.09.2021 Култура

Пристигна трејлерот за новиот „Матрикс“

Кијану Ривс се врати во улогата на Нео во новиот „Матрикс“.

„Матрикс: воскреснувања“ (англ. The Matrix: Resurrections) ќе биде достапен во киносалите и на Ејч-би-о на 22 декември. Во четвртокот излезе и првиот официјален трејлер за филмот, кој може да го погледнете во продолжение.


Извор: Insider
Фото: YouTube/Prinstscreen
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура