X
 13.10.2018 Живот

Гледајте ја „Азбуката на Биби“

Светот на Биби ќе им стане поблизок на децата откако ќе ја проследат азбуката на Биби. Од недела (14 октомври) нејзиниот свет низ играта на буквите ќе биде претставен на јутјуб-каналот Bibi/Биби. К – за карате, Е – за енциклопедија, X – за хулахоп... откријте повеќе самите!

Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот