X
 02.01.2015 Култура

Филмска 2015 година: Што ни подготвува Холивуд?

Годината која помина беше одбележана со значителна оригиналност и апатија на холивудските богаташи, но судејќи според најавите, 2015 година може да биде уште поплодна кога станува збор за Холивуд и филмовите кои ги создава.

 

1


Меѓу насловите кои не` чекаат оваа претстојна година се „Star Wars: Episode VII“ и „The Avengers: Age of Ultron“ како и новото продолжение на Џејмс Бонд и последното продолжение од франшизата „Hunger Games“.

Погледнете што се` не` очекува оваа година.

Јануари

The Woman in Black 2: Angel of Death

 

Taken 3Февруари


The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

Hot Tub Time Machine 2


 

Март


The Second Best Exotic Marigold Hotel

 

Paranormal Activity: The Ghost Dimension


 

Insurgent


 

Април


Furious

 

Paul Blart: Mall Cop


 

Мај


The Avengers: Age of Ultron

 

Pitch Perfect


 

Mad Max


 

Јуни


Insidious: Chapter 3

 

Jurassic World


 

Ted 2


 

Јули


Magic Mike XXL

 

Terminator Genisys


 

Minions


 

Август


Sinister 2

 

Crouching Tiger, Hidden Dragon: The Green Legend


 

Септември


Maze Runner: The Scorch Trials

 

Hotel Transylvania 2


 

Ноември


Spectre

 

The Hunger Games: Mockingjay


 

Декември


Star Wars: Episode VII - The Force Awakens
Mission: Impossible 5

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура