X
 02.02.2016 Уметност

Ако Тим Бартон ги режираше Дизни филмовите...

Ендру Тарусов од Русија, студира уметност и анимација. Тој е голем фан на Дизни класиците, а во неговиот најнов проект тој прикажува како Дизни филмовите би изгледале доколку би биле режирани од големиот Тим Бартон.

 

дизни

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност