X
 20.03.2015 Наука

Психолошки тест за логично размислување


Во видеото ќе имате избор од четири карти. Овој тест бил направен од Питер Ватсон во 1963 година. Се' што треба да направите е да одлучите која од картите треба да биде превртена според правилата.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука