X
 08.04.2015 Култура

Се планираат сценарија за уште пет години за "Доктор Ху"

Доктор Ху нема да оди никаде барем следните неколку години. Стивен Мофат има план за најмалку пет години. Тоа значи уште најмалку пет години „Доктор Ху“.


Во едно интервју за „Радио тајмс“, авторот и продуцент на серијата „Доктор Ху“, Стивен Мофат гледа назад кон последните десет години.

„Претпоставував дека ќе трае десет години. Не мислев дека после десет години Би-Би-Си ќе ме повикаат да зборуваме за нивниот план за следните пет години! Ќе бидат најмалку 15. Реално, јас би можел 26!“

Значи, се има план... Тој открил и дека еднаш Би-Би-Си му објаснувале дека рејтингот на серијата ќе опадне некогаш. Но, тоа не се случило (за среќа).

Мофат можеби има план за уште пет години, но ние посакуваме уште десет.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура