X
 17.04.2016 Култура

Мапи кои целосно ќе ја променат вашата перцепција кон Европа

Без разлика на тоа кое е вашето мислење за Европската Унија, како и земјите членки од Европската Унија, овие факти и бројки се доста интересни и навистина ќе ја променат вашата перцепција за нив. 

 

европа

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура