X
 22.04.2015 Култура

Изуми совршени за сите мрзливци

Понекогаш, мрзеливоста нуди вистинска инспирација и креативност, и создава неверојатни изуми за човек да не мора да мрдне со прст. Овие изуми ќе ве натераат да се запрашате: „До каде може да оди генијалноста или пак глупавоста на човекот“.

 

izum

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура