X
 27.04.2015 Култура

Од кои земји какви сувенири треба да однесете дома?

Сите обожаватели на патувањата и авантурите секогаш сакаат да донесат дома нешто што ќе ги потсетува на нивното патување - но голем дел од нив не знаат што да купат и најчесто завршуваат купувајќи евтини глупости.

 

zemja


За да го избегнете ова, ви нудиме листа на автентични предмети кои треба да ги купите кога сте во странство. Заборавете на привезоци, Ајфелови кули, ви ги нудиме најдобрите сувенири од неколку земји низ светот.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура