X
 21.05.2015 Култура

Ѕвездите од Вестерос во едно поинакво издание

Крис Мартин, фронтменот на Колдплеј успеа да ја собере цела елита од Вестерос во својот мал проект кој наликува на мјузикл. Поводот за ова е Red Nose Day, една од најстарите британски хуманитарни манифестации. Настанот во живо можете да го следите на ОВОЈ ЛИНК

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура