X
 18.07.2015 Уметност

Зошто Финска е убава земја?

Финскиот фотограф Мико Лагерштед уште од 2008 година се занимава со фотографирање на прекрасни пејзажи на Финска.

 

finska

 


Неговата љубов кон фотографирањето на ѕвездите доведе до прекрасна уникатна колекција на фотографии кои ја претставуваат убавината на земјата во текот на доцните вечерни часови и раните часови пред изгрејсонце.

За Лагерштед, иницијалната инспирација дошла додека возел една вечер и бил сведок на убавините навечер. Од тогаш, неговата цел била да создава неверојатни моменти од природата. Погледнете ги неговите најдобри - Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност