X
 01.08.2015 Култура

Зошто треба да ја посетите Финска?


Норвешка и Шведска се популарни дестинации за туристите, но и Финска вреди да се посети, можеби повеќе од останатите две. Еве зошто.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура