X
 04.08.2015 Уметност

Високата уметност денес


Без разлика дали ви се допаѓа или не, многумина ќе се согласат дека модерната уметност се разликува од онаа класичната во речиси сè - темите, стилот, техниката.

Но, цените остануваат високи за ремек-делата, класичните и модерните. Така, една слика на која има само една боја може да чини милиони американски долари. Колекција од скапи модерни уметнички дела најдете во галеријата.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност