X
 13.08.2015 Култура

Причини зошто треба да го посетите Рио де Жанеиро

Приближно 3 милиони туристи го посетуваат Рио де Жанеиро секоја година, такашто овој град претставува најпопуларната туристичка атракција во Јужна Америка.

 

rio


Рио е познат по прекрасните плажи, неверојатните пејзажи и живиот и разнобоен карневал. Дополнително на тоа, Рио ќе биде домаќин на Олимписките игри во 2016 година со што претставува првиот јужно-американски град домаќин на оваа манифестација.

Погледнете го невееројатниот град и неговите познати пејзажи од птичја перспектива.

 

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура