X
 17.09.2015 Образование

Најлудите стипендии кои се доделуваат во САД


Може да направите совршен сендвич со путер од кикиритки или да дизајнирате облека со лепак? Тогаш може и да се пријавите за стипендија за студии во САД. Што друго се нуди во оваа земја за студентите?

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование