X
 25.09.2015 Култура

Филмските сцени пред и по додавање на специјални ефекти


Одамна помина времето кога она што го правеле актерите на малото платно било изведено и пред камерите. Сега, специјалните ефекти го прават или уништуваат филмот. Некои одлични примери гледаме во галеријата.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура