X
 15.10.2015 Култура

На снимање со Алфред Хичкок


Без разлика дали требало да создаде алпски предели во студио или да снима во мало место во Калифорнија, Алфред Хичкок држел контрола врз секој аспект во текот на снимањето на сопствените филмови.

Британскиот филмски институт претстави слики направени на снимањето на филмовите на Хичкок. Истите најдете ги во галеријата.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура