X
 21.12.2015 Култура

Мелбурн доби необична божиќна елка во центарот на градот


Во Мелбурн, Австралија главната ѕвезда за време на божиќните празници најмногу ги радува децата (и оние кои се чувствуваат како деца). Се работи за соработка на градот со „Лего“.

Резултатот е елка од лего-коцки, која ќе стои во центарот на градот до 27 декември.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура