X
 23.12.2015 Забава

Секојдневните мајчински проблеми прикажани низ илустрации

Наталија Сабрански е илустратор од Арегнтина која станала мајка пред две години. Од тогаш, таа создава хумористични илустрации врз основа на нејзините секојдневни авантури кои се рутини за новите мајки.

 

мајка


Во илустрациите наречени „Мamá ilustrada“ или „Илустрирана мајка“, таа е главниот лик, заедно со нејзиниот син Сантијаго и нејзиниот сопруг Гастон. Мотивацијата позади нејзините илустрации? Таа се надева дека другите луѓе ќе се препознаат себеси во илустрациите, и ќе сфатат дека не се сами на светот и дека и другите мајки имаат слични искуства. 

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава