X
 19.01.2016 Култура

Детска игра, трамваи и среќни лица - Берлин во 1900


Долго пред почетокот на било која од светските војни, Берлин бил среќно место за живот. Ова видео направено во 1900-те години во боја ни дава поглед во минатото на германската престолнина.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура