X
 23.07.2016 Технологија

Најинтересните луѓе под 40 години во Силициумската долина


Силициумската долина се врти околу изумите на технолошките пионири кои секоја година се надминуваат. Овие иноватори ја имаат моќта и амбицијата да го сменат начинот на кој размислуваме или живееме.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија