X
 24.01.2017 Технологија

„Google Maps“ со нова опција

Најновата верзија на „Google Maps“ наскоро ќе ви понуди можност за детални инструкции кои ќе ве одведат до најдобрите места за паркинг во близина на вашата дестинација.


Ништо не може да ви го упропасти денот како кога се возите по непознат дел од градот, каде што конечно го најдовте ресторанот за кој толку слушавте , за да сфатите дека никаде во близина нема слободен паркинг. Тоа, се разбира не е најлошото што може да ви се случи, но сигурно ќе ви го расипе расположението.


Ова ново дополнување е вклучен во последната бета верзија на мапите, а е достапно преку „APK Mirror“ за симнување на уредите кои имаат Андроид 4.3 и понова верзија.

Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија