X
 19.10.2017 Кариера

За 790 денари може да научите да правите „iOS“ апликации

апликација

Веројатно сте ја слушнале реченицата: „Постои апликација за тоа“. Дали сте знаеле дека постои апликација за апсолутно сè?

Кога имате брилијантна идеја, а не постои апликација за тоа, едноставно можете да создадете. Доколку не знаете како да создадете апликација, постои курс што ќе ве научи. Доколку сакате да научите како да правите апликации за ајфон и ајпад, тогаш ОВОЈ КУРС за „iOS 11“ и „Xcode 9“ ќе ве научи, и тоа само за 790 денари.

Курсот трае 55 часа и ќе ве запознае со најновите случувања во светот на девелоперите. Курсот вклучува туторијали за користење на „ARKit“, едно од најновите нови развивања на „Епл“. Со „ARKit“ можете да ја создадете вашата прва апликација за зголемена реалност користејќи ја камерата да прикаже 3D.

Пријавете се ТУКА

Останати курсеви кои ви нудат заработувачка и напредување во кариерата:

Земајте висока плата! Тренинг за кодирање и пристап до над 3.000 курсеви

Инвестирањето во криптовалути ќе ве збогати - еве како!

Може да почнете кариера во кодирање без диплома - еве како!

Заработувајте до 1,000 долари месечно од дома

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Кариера