X
 21.10.2017 Кариера

Заработувајте до 1,000 долари месечно од дома

валута
Фото: Pixabay

Криптовалутите се децентрализирани дигитални валути што можат да бидат испратени на никого преку интернет. Тие не се поврзани со некоја посебна земја, па не постои централна банка што ги потврдува трансакциите. Наместо тоа, се користи специјален софтвер што создава јавна евиденција за секоја трансакција.

Ако знаете што правите, може да направите многу пари со помош на дигиталната валута. Но како сето тоа функционира и кој е најдобриот начин за да го направите тоа? Ова можете да го научите со помош на курсот „Beginner’s Guide to Cryptocurrency Mining“.

Курсот ви дава пристап до 13 предавања што ќе ви помогнат за брзо време да направите вистински пари. До времето кога ќе завршите со курсот, ќе можете да заработувате до 1,000 долари месечно од удобноста на вашиот дом. Курсот обично чини 180 долари, но можете да го добиете за само 10 долари.

Пријавете се ТУКА

Останати курсеви кои ви нудат заработувачка и напредување во кариерата:

Земајте висока плата! Тренинг за кодирање и пристап до над 3.000 курсеви

Со оваа професија може да заработите и до 120.000 долари годишно. Пријавете се на курсот!

За 790 денари може да научите да правите „iOS“ апликации

Може да почнете кариера во кодирање без диплома - еве како!

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Кариера