X
 29.03.2018 Образование

Анкета за идните студенти: На кој факултет ќе се запишете?

Правници или економисти, лекари или машински инженери? Една од најважните одлуки на секој млад човек е изборот на идната професија, а матурантите наскоро треба да ја направат. Кој е вашиот избор за студирање, дали сами одлучивте каде ќе се запишете, дали го слушате срцето или разумот?

 
Фото: KolektifPres

Ова се само дел од прашањата наменети за идните студнти во ова наше мало истражување. Анкетата е анонимна, ве очекуваме.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование