17.01.2017 Образование

АНКЕТА: Кои се најинспиративните асистенти на македонските факултети?

Дека имаме универзитетски професори со кои треба да се гордееме, кои се секогаш тука за своите студенти, што им го покажуваат патот и секојдневно им докажуваат дека професијата учител е нешто највозвишено, покажаа реакциите на студентите на нашата анкета за најинспиративен професор. Но, не се „борат“ само тие секојдневно со младите умови на нашите факултети. Тука се и асистентите. Некои асистенти дури имаат и повеќе обврски од професорите, а богами и поминуваат повеќе време со своите студенти. Тие секојдневно учат како да станат професори. Затоа ги прашуваме сите студенти од македонските универзитети кој е нивниот најинспиративен асистент? Помогнете ни со Вашите коментари и да дознаеме што секојдневно за Вас прават тие?

Подготвил: М.Ф.