X
 20.04.2018 Култура

Серии што ги гледаат само паметните луѓе

Изборот на ТВ-програми и ТВ-содржини никогаш не бил поголем, но исто така на телевизија не се прикажувале поголеми глупости. Ситком-сериите ги преплавија ТВ-каналите, но кои серии ги следат интелигентните луѓе?

Ако ја прашате веб-страницата „Ранкер“, листата би изгледала вака:

10. „Hannibal“
9. „Mr. Robot“8. Doctor Who
7. „X Files“
6. „Dr. House“
5. „Dexter“
4. „Breaking Bad“3. „Game of thrones“
2. „House of cards“


1. „Sherlock“Фото: Screenshot/YouTube
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура