X
 21.04.2023 Забава

Психолошка игра открива дали размислувате поинаку од 90 отсто од луѓето

Психолошките трикови може да бидат забавни, но и корисни. За една психолошка игра се тврди дека открива дали размислувате исто како другите или поинаку.

Во играта треба што побргу да одговорите на прашањата, односно одговорите треба да бидат оние на кои прво сте се сетиле. Првите прашања се едноставни математички задачи, но потоа се поставува прашање за првиот зеленчук на кој може да се сетите.

Околу 90 отсто од луѓето наведуваат еден вид зеленчук. Доколку вие наведете друг зеленчук, тоа значи дека размислувате поинаку од другите.

Тестирајте се со помош на видеото во продолжение.

@hediehsafiyari Play this mind game with me. Learned it from @Trey Tucker #psychology #mindgame #mindblown ♬ original sound - Hedieh Safiyari


Извор: Moj faks
Насловна фотографија: Pixabay
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава