X
 22.07.2023 Култура

Том Хенкс вели дека треба да ги погледнете овие 8 филма во текот на животот

Да прашате актер како Том Хенкс за неговите омилени филмови е исто како да барате книжевни препораки од Шекспир - се шегуваат новинарите на „Индивајр“ во авторски текст во кој се претставени осумте омилени филма на Том Хенкс.

Хенкс често зборуваше за филмови кои мисли дека секој треба да ги гледа барем еднаш во животот, а листата на крајот се намали на осум наслови (во кои не е вклучен ниеден негов филм).

1. „Кум“2. „Фарго“3. „2001: Одисеја во вселената“4. „Полноќен каубој“5. „Ноќи исполнети со буги“6. „Слон“7. „Ноќ по напорен ден“8. „Најдобрите години од нашите животи“


Извор:  6yka.com
Фото: Screenshot/YouTube
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура