X
 30.06.2021 Образование

КЗБ да дозволи вклучување на климите во градинките, бара Министерството за труд и социјална политика

Да се дозволи вклучување на клима уредите во просториите каде престојуваат децата во градинките, особено во овој летен период кога земјата се наоѓа во портокалова фаза и кога температурите надминуваат 40 степени Целзиусови. Ова го бараат Министерството за труд и социјална политика -МТСП од Комисијата за заштита од заразни болести.

Прочитајте повеќе на Деца.мк.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование