X
 31.03.2017 Култура

Реакции на деца кои за првпат слушаат музика од бендот „Нирвана“

Децата знаат да дадат најискрени одговори и најприродно да изреагираат кога дознаваат за нешто прв пат. Во видеото што е прикажано подолу, реакциите на децата кои слушаат музика на бендот „Нирвана“ ќе ви дадат верба во новите генерации.

Ако мислите дека десетгодишни деца не знаат што да искоментираат кога прв пат слушаат одредена музика, или музички жанр, погледнете го видеото и ќе го промените мислењето.


Подготвил: М.Д.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура