X
 05.06.2021 Култура

Нов документарец го следи животот на Ентони Бордејн

Документарниот филм за патописецот и готвач Ентони Бордејн, кој си го одзеде животот во 2018 г., нема среќен крај.

Гласот на Бордејн го отвора официјалниот трејлер за документарниот филм, кој треба да понуди интимен поглед во животот на готвачот кој стана светски познат. Документарниот филм е направен од оскаровецот Морган Невил.

Бордејн бил пронајден мртов во јуни 2018 г. додека работел на епизода од неговата серија „Непознати делови“. Тој имал ќерка, која се појавува во документарниот филм.


Извор: Huffpost
Фото: Wikipedia
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура