X
 17.02.2015 Уметност

Чудниот и мистериозен свет на соништата на една девојка

Корејката Џи Јанг Ли поминува часови создавајќи сложени и детални пејзажи од други светови, сите во рамките на нејзиното мало студио. Погледнете ги нејзините дела кои ја прикажуваат нејзината неверојатна имагинација.

 

девојка


Најлудото нешто е што за фотографиите воопшто не бил користен Фотошоп. Како што велитаа, Ли се потпира на нејзината имагинација, трпение и внимание за детали со кои ги гради овие прекрасни и мистериозно извонредни светови.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност