X
 28.02.2015 Уметност

Неверојатните 3D цртежи на еден ученик

Жоао А.Карваљо е бразилски уметник, кој неодамна се здоби со огромна слава со неговите 3D цртежи.

 

цртеж


Користејќи ја сината боја, Карваљо рачно ги црта ликовите, создавајќи интересни форми и 3D цртежи. Секој негов цртеж е прецизно направен и завршен. Најимпресивниот дел е тоа што тој има само 15 години.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност