X
 01.04.2015 Култура

Како биле направени специјалните ефекти во познатите филмови?

Додека гледаме филм лесно се забораваме во магијата и не размислуваме за сите вештачки ефекти додадени подоцна во главните сцени. Како Кинг Конг се качи на зграда? Погледнете подолу.

„King Kong“ (1933)

„Planet of the Apes“ (1968)„Star Wars“„Dune“ (1984)„Ghostbusters“ (1984)„Jurassic Park“ (1993)„Titanic“ (1997)„The Matrix“ (1999)
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура