X
 25.04.2015 Култура

Последните оброци на Цезар, Наполеон и Џими Хендрикс

Режисерот Гас Филгејт има проект наречен „Последните вечери“. Се работи за проект каде Гас ги претставува последните вечери на познатите личности од историјата преку кратки филмови. Секако, никој не е целосно сигурен дека ова навистина биле последните нивни оброци, но да претпоставиме дека тоа е така.


Првите три последни вечери кои ги снимил тој се на Јулиј Цезар, Наполеон Бонапарта и Џими Хендрикс.

Наполеон Бонапарта


Џими Хендрикс


Јулиј ЦезарВидеата погледнете ги на официјалната страна на режисерот. 


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура