X
 03.08.2015 Култура

Вака изгледа детството во Источно Конго

Гангстер од Источно Конго може да изгледа поинаку отколку што мислите. Тој може да биде дете.

Децениите поминати во конфликт оставиле деца подложни на насилство и напорна работа во Конго. Пушењето, пиењето и формирањето улични насилнички групи е дел од речиси сечие детство таму.

Тео Антони го следел животот на три улични деца во едно од најопасните места во светот.


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура