X
 09.11.2015 Култура

Познати мажи кои практикуваат јога

Иако јогата многу луѓе ја сметаат за „женска“, сепак постојат голем број мажи, односно познати мажи кои ја практикуваат. 

 

стинг

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура