X
 27.12.2015 Култура

Кој филм бил хит на денот на вашето раѓање?

film

 

Сигурно знаете кој е вашиот омилен филм, меѓутоа не знаете кој филм бил светски хит на денот на вашето раѓање.


Се` што треба да направите е да ја преземете апликацијата „Playback“, да го напишете денот, месецот и годината на од вашето раѓање и ќе дознаете кој филм бил најгледан токму тој ден.

Истата апликација ви овозможува да откриете и која песна била најголем хит на денот на вашето раѓање.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура