X
 14.03.2016 Технологија

Како изгледало испраќањето на меил во 1984 година?

Како да испратите меил во стил на 1980-тите. Електронска порака со користење на телефонска линија. Испраќањето за прв пат било прикажано за време на компјутерската програма „Database“ од 1984 година.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија