X
 10.04.2016 Култура

Филмови што изобилуваат со црн хумор

Што се однесува до филмовите, комедиите долго време се слаба страна на Холивуд. Голем дел од луѓето го сакаат овој жанр за да избегаат од реалниот живот и да заборават на проблемите.

 

филмови


Филмовите во продолжение ви нудат малку помрачен хумор од оној кој го имаат обичните комедии, меѓутоа тоа не значи дека се помалку добри од нив. 

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура