X
 27.09.2016 Култура

Чуму опседнатоста со Мона Лиза?

Видео објаснување како тоа сликата на Да Винчи го импресионира светот.

Не било само до суптилната насмевка, имало и други причини што уметничкото дело станало едно од најпознатите во свет.

Подготвил: А.Д.
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура