X
 13.11.2016 Култура

Најдобрите фотографии од мандатот на Барак Обама

Америка се поздрави претседателот Барак Обама и неговото 8 годишно водење на Америка.

 

 баак


Во продолжение проследете ги најдобрите фотографии од Барак Обама направени од официјалниот фотограф Пит Соуза. Соуза вели дека направил повеќе од 2 милиони фотографии во текот на 8 годишниот мандат на Барак Обама.

 

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура