X
 14.02.2017 Забава

Како да изнервирате Македонец со една реченица?

Сакате да изнервирате некој од различни европски земји со само една реченица? Тогаш сте на вистинското место.

македонци

Мапата ви ги прикажува стереотипите кои луѓето ги имаат за одредена земја или одреден народ од Европа. Па така, доколку сакате да го изнервирате македонскиот народ, тогаш наречете ги „Јужни Срби“. Следниот пат кога ќе одите во Швајцарија, не заборавајте да им кажете колку е полошо нивното чоколадо во споредба со белгиското, a за нашиот јужен сосед потребно е само да речете: „Македонија на Македонците!“.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава