X
 07.06.2021 Култура

Ова се најдобрите хумористични серии во историјата на телевизијата

Ако обожавате хумористични серии, ова е вистинската листа за вас.

Веб-страницата „Ранкер“ неодамна ја ажурира својата листа на која луѓето гласаат за најдобрите ситком-серии во историјата на телевизијата.

Серијата што доби најмногу гласови ја собори дури и мегапопуларната „Пријатели“, а ние ви ги претставуваме првите 10 според резултатите од анкетата во која гласаа 968.000 луѓе.

10. „Фрејзер“9. „Модерно семејство“8. „Лудите седумдесетти“7. „Паркови и рекреација“6. „Бубалици“5. „Принцот од Бел Ер“4. „Како ја запознав мајка ви“3. „Сајнфилд“2. „Пријатели“1. „Канцеларијата“Извор: Ranker.com
Фото: Screenshot/YouTube
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура